Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

~fahrad | użytkownik

imię i nazwiskomarcin adresTarnów/Kraków/Paryż zarejestrowany24.04.2004 @11:42:17 ostatnio na stronie06.01.2014 @09:13:53

<B>.moja tożsamość</B>
.tożsamość to postrzeganie siebie jako osoby ze względu na specyficzne cechy, odrębne i niepowtarzalne u innych ludzi właściwości dotyczącej własnego wyglądu, sposobu myślenia, psychiki, zachowania … tożsamość to identyczność, autentyczność, prawdziwość.
.tożsamość jest więc przekonaniem o tym, kim jestem, co robię, myślę, czuję, do czego dążę, przekonaniem na którym budowana jest tożsamość osobista. Uświadomienie sobie więzi łączących jednostkę z innymi osobami, dostrzeżenie poczucia przynależności do grupy i jej odrębności od innych grup stanowi podstawę formowania tożsamości społecznej. W pewnym więc sensie, będąc tu RAZEM tworzymy tożsamość digart.

<B>.jestem Polakiem</B>
.gdy przyszedłem na świat byłem zupełnie bezbronnym, nie umiałem mówić ani pisać, „nie umiałem słuchać i patrzeć rozumnie”. A jednak teraz mówię po polsku, piszę, myślę, patrzę i rozumiem jak Polak. Wraz z tym jak rosłem w siłę, rozwijał się mój umysł, moja wola, charakter, kształtowała się i kształtuje się nadal moja osobowość. Wraz ze wzrostem fizycznym wzrastałem duchowo. Język, którego wcześniej nie znałem umożliwił mi swobodny kontakt z otoczeniem, pozwolił formułować i wyrażać własne myśli, poglądy, a także oceniać i aprobować poglądy innych. Jak gąbka wpijałem wszystko to, co moja rodzina i moja mała lokalna ojczyzna mogła mi zaoferować. Po pewnym czasie przyjąłem jak własny otaczający mnie system wartości, jednocześnie wykształcając w sobie silne poczucie przynależności do tego systemu. Dziś mogę powiedzieć jestem Polakiem, takim a nie innym, ale jednak Polakiem, dzięki kulturze, w której wzrastałem. Jestem Polakiem i jestem człowiekiem i dumny jestem z tego, że swoje człowieczeństwo realizuję po polsku.

<B>.moje spojrzenie</B>
.trzeba być pozbawionym, przynajmniej od czasu do czasu, rozumu, aby pytać, po co człowiekowi rozum…względnie
.trzeba być pozbawionym, przynajmniej od czasu do czasu, wzroku, by nie dostrzegać piękna, … piękna miasta w którym żyjemy, piękna otaczającego nas świata, …
.rzecz jednak w tym, że piękno jest kategorią ulotną, i aby je zachować potrzeba wysiłku wielu ludzi, często wysiłku nie docenianego…nie przejmując się tym… po prostu fotografuje

<B>.moje miasto Tarnów</B>
.po przez tożsamość kulturową miasta zwykle rozumie się jego tożsamość estetyczną. Przyjmuję się, że nośnikiem tożsamości estetycznej miasta są jego układ przestrzenny i zabudowa. Wówczas dla tak rozumianej tożsamości, decydujące znaczenie mają – wygląd miasta, w szczególności zaś wizerunek ważniejszych kamienic, placów, ulic, parków, pomników, cmentarzy, etc.
.w przypadku Tarnowa, miasta o wielowiekowej historii, podobnie zresztą jak w przypadku wielu innych miast historycznych, trudno wymagać aby jego zabudowa była estetycznie jednorodna. Na przełomie stuleci wygląd miasta zmieniał się kilkakrotnie, a to za sprawą pożarów nawiedzających miasto, a to za sprawą najazdów obcych wojsk, czy też na wskutek panującej mody w architekturze. Tak czy inaczej na wskutek tych zmian, Tarnów dziś nie jest jedynym miastem, gdzie zaobserwować można wielość stylów architektonicznych sąsiadujących ze sobą. Ponadto warto również wspomnieć, że Tarnów należy obok Krakowa, Torunia czy Kielc, do tych nielicznych miast Polski, które zachowały niemal w całości swą historyczną tkankę. Dzięki temu spacerując ulicami starego miasta możemy podziwiać zabytki architektury gotyckiej, sąsiadujące z obiektami wzniesionymi w epoce renesansu, baroku, oraz zabudowaniami powstałymi na przestrzeni XIX i XX wieku. Cała ta różnorodność stanowi o tożsamości tarnowskiego starego miasta.
.nieudawana zabytkowość Tarnowa wyraża się nie tyle w kształcie, który jest do powtórzenia, ale w autentyzmie struktur murowych i w materiale je tworzącym, w specyfice rozwiązań konstrukcyjnych i technicznych stosowanych przez dawnych mistrzów kielni, kamieniarskiego dłuta czy kowalskiego młota, w proporcjach i w sposobie zdobienia. Obecna jest też w tym co niematerialne, niewyrażalne, a przy tym nie mniej cenne niźli sama substancja – utrwalona w dziełach z przed wieków i przeniesionej w nich do naszych czasów myśli twórczej owych mistrzów oraz dotknięcia ich rąk.

<B>.moje ja</B>
.tutaj się urodziłem przed dwudziestu-pięciu laty, tutaj mieszkam, po części studiowałem, tutaj żyję. Tak właśnie, jestem tarnowianinem, to silne, odczuwalne poczucie mojego związku z Tarnowem, miastem mojego dzieciństwa i młodości.

<B>.człowiek i kultura</B>
.człowiek wykorzeniony, tj. wyrwany z kultury, jest w istocie rzeczy zagubiony w świecie. Nie mając oparcia w kulturze może być bowiem łatwo manipulowany przez władzę i bezmyślnie ulega modom.
.kultura w najprostszym tego słowa ujęciu to tworzenie wartości, a wartością są nasze tradycje i nasza wspólna historia. Nasza wspólna historia to historia regionów, nasza wspólna kultura to kultura regionów, a kulturą regionów nierzadko jest folklor. Ludowa twórczość literacka, muzyczna, taneczna, a także charakterystyczne dla danego regionu obrzędy, wierzenia, zwyczaje, stanowią również źródło naszej narodowej kultury. Tak więc w pewnym sensie „kultura narodu jest zlepkiem kultur regionów, czyli folklorów i tym jaki wpływ na nie wywierały kultury obce.
.obcując wyłącznie z rzeczami wybrakowanymi możemy sądzić, że taka jest ich natura, a więc że braków nie posiadają. Kto widzi tylko psy bez ogonów, ten będzie przekonany, że pies z natury nie ma ogona, że pies z ogonem, to jakieś dziwadło; kto zna klasykę polską tylko z wersji filmowej, ten ma zdeformowany obraz polskiej kultury, ale w skali masowej to ten zdeformowany obraz jest uznawany za "normalny", oryginał zaś staje się dziwadłem, rzadko znanym”.

<B>.moja fotografia</B>
.fotografia jest sztuką i jak każda inna sztuka, tak też i fotografia może być piękna i obrzydliwa. Beauty is truth, truth beauty - piękno jest prawdą, prawda pięknem. Innymi słowy...fotografia jest piękna, kiedy jest prawdziwa. Wszystko inne co nie jest prawdą nosi znamiona fikcji. A fikcja choć niekiedy równie piękna jak fotografia nie jest już fotografią, lecz grafiką.
.widzisz, problem tkwi w tym, że takie kategorie jak sztuka, piękno są
wysoce względne. To co dla mnie może być piękne dla Ciebie może być obrzydliwe, śmieszne
albo dziwaczne.

<B>.sam o sobie:</B>
.przede wszystkim tolerancja dla odmienności seksualnych, religijnych, ludzkich nałogów, zbieraczy pokemonów itd. niech sobie ludziska żyją jak im się podoba, nic mi do tego...

<B>.inne:</B>
.nie pale i nie zachęcam innych
.nie pije, nie lubię, nie smakuje mi

<B>.moje www</B>
marthe PHOTOGRAPHY http://www.from.okay.pl/martini/enter.html
---------------------------------------------------------------------------
. Sukces wydaje się być w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują

kontakt i statystyki
emaile-mail ukryty strona wwwnieaktualne Gadu-Gadu579809
digarty63 komentarze708 posty na forum6

komputer / sprzęt
nie wiem, nie znam się na tym ... a o co w ogóle chodzi :D

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz się zalogować.

Jeśli nie masz jeszcze konta w digarcie, załóż je lub zaloguj się Facebookiem!
 
Zaloguj się przez Facebooka! Załóż konto w digart.pl Zaloguj się do digart.pl
komentarze
~satine    16.05.2005 @18:21:03
wszystkiego naj
_______
Kochaj mnie.
Mimo wszystko.
~oXimora    16.05.2005 @15:19:42
najlepsiejszego!!!

_______
remember, remeber.
the fifth of november.
-.. .. --. .- .-. - / ... ... .. . / .--. .- ..- . / .--. --- / ... .- -- . / -.- ..- .-.. .
~Likaon    16.05.2005 @14:24:40
wszystkiego naj dla rocznika 1979
_______
z racją jest jak z każdy ma swoją
^SiostraWiatru    16.05.2005 @14:14:38
Ja.. ja powiem tylko tyle...
Wszystkiego najlepszego...
Nie wiem co życzyć...
Naprawde...
Ale z serca, aby się spełniło....
_______
Masz w kieszeni pistolet, czy tak cieszysz się na mój widok?
~masterin    16.05.2005 @00:37:58
naj naj naj Panie Marcinie
_______
nie kłóć się z idiotą.... najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem...
~afish    18.03.2005 @20:27:14
Marcinie - kiedy cos nowego sie pojawi u Ciebie ??
_______
REKLAMA:
http://www.negatyw.blogspot.com - DAILY PHOTOBLOG!
~wkurwarjacya    08.02.2005 @10:33:31
Bardzo ladna galeria , pozdrawiam . (:
~Chebel    31.01.2005 @22:39:01
Marcinku gdzie Ty sie podziałes ?? gdzie prace nowe jakies ?
pozdrawiam
_______
nie mam czasu na melancholie. mam czas na bzdury. milion bzdur
http://www.ach-och.ownlog.com
~DiEGoS    27.01.2005 @23:12:48
fajne zdjeciowki
~surya    13.01.2005 @10:16:44
.po obejrzeniu twojej stronki to się wcale nie dziwię ż e rzadko zaglądasz na da,chyba trochę roboty masz a pracki nowe jakies by się chętnie zobaczyło.
.a mnie wcale taka forma nie przeszkadza więc nie musisz do żadenj wprawy wracać
.pozdrawiam kaha
_______
The world's a roller coaster and I am not strapped in
Maybe I should hold with care but my hands are busy in the air
~surya    11.01.2005 @17:44:37
.ojej ależ Ty jesteś makabrycznie oficjalny : )
.ciesze się że 100krota i w ogle natura sie Tobie podobabo bo to najwdzięczniejszy model : )
.pozdrawiam równie serdecznie kaha
_______
The world's a roller coaster and I am not strapped in
Maybe I should hold with care but my hands are busy in the air
~infekcja    01.01.2005 @23:19:26
cześć, życze wszystkiego co koi nerwy i daje odbokowanie na nowe doznania,pomyślności, odejścia od konwencjii, radsnego błysku w oku i spełnienia marzeń..
_______
.:::..:...: ..:::....:::: :.::
~afish    27.12.2004 @23:07:52
Ohhhh ... fahradzie!
Dziękuje bardzo za zyczenia, na moje jest juz niestety nieco za pozno, ale zawsze moge zlozyc te Noworoczne!
Czyli począwszy od życzenia Ci: zdrowia, przyjaźni i miłości życzę również lepszego pod kazdym wzgledem roku 2005! Wielu wspaniałych zdjec, ale również wielu okazji czy też sytuacji, które prowokowałyby (pozniejsze) fotografie! I poszerzania wiedzy z kazdego zakresu!
aFiSh

P.S: Kupilem cyfre! Po dosc dlugim wyczekiwaniu/oczekiwaniu! W koncu padlo na 300D
_______
REKLAMA:
http://www.negatyw.blogspot.com - DAILY PHOTOBLOG!
~konradq    27.12.2004 @10:21:03
No coz, przeciez nie przekreslam projektu z gory, bo zapowiada sie ladnie. Tylko ten tekst troche kluje w oczy, chcialem zwrocic na to uwage. A tak poza tym to z chcecia obejrze juz uzupelniona wersje pracy. Pozdrawiam.
_______
Be like the squirrel.
~bardok206    25.12.2004 @23:26:16
Wesolych Swiat : )
_______
Super strona z downloadami http://www.pajacyk.pl/ ,
^SiostraWiatru    25.12.2004 @10:59:39
Dziekuje... i... wzajemnie..
_______
Masz w kieszeni pistolet, czy tak cieszysz się na mój widok?
~Chebel    25.12.2004 @10:16:27
buziaka sle z okazji świąt
_______
nie mam czasu na melancholie. mam czas na bzdury. milion bzdur
http://www.ach-och.ownlog.com
~kadm    24.12.2004 @21:39:16

dziękuję.
przesyłam moc serdeczności i życzę wielu dni pełnych miłych niespodzianek, szczęśliwych zdarzeń, powodów do zadowolenia i radości...
_______

ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD!!
~renya    24.12.2004 @20:57:26
Szczęścia w życiu osobistym, sukcesów w pracy, dobrego zdrowia, domku z
ogrodem i basenem, eleganckiej limuzyny, samych zwycięstw, spełnienia,
marzeń, miłych niespodzianek losu, grona prawdziwych przyjaciół,
niewyczerpanych pokładów energii, uśmiechu na co dzień, drogi usłanej
różami, satysfakcji z pracy, genialnych pomysłów, niskich podatków,
słodkiego, miłego życia, świeżości spojrzenia, głównej wygranej na loterii,
pozytywnej aury, pogody ducha, pomyślnych wiatrów, gorącej miłości,
wygodnych butów, cudownych wakacji, szczęścia, pociechy z dzieci i wnuków,
punktualnych pociągów, świętego spokoju,jachtu, żadnych trosk, powodzenia u
płci przeciwnej, wysokich lotów, rześkich poranków, pomyślności, trafnych
decyzji, intuicji w interesach, prezentów od losu, dużego łóżka, pękatego
portfela, szerokiej drogi, miłego szefa, jasności umysłu, niebanalnych
wyzwań, miłych snów ,pewności siebie, wielkiej fortuny, wielu uśmiechów,
bogatego wujka, błyskotliwych ripost, romantycznych wieczorów, udanych
łowów, pasjonującej pracy, szansy na sukces, dużo słodyczy, pozycji lidera,
szampańskiej zabawy, mocnego dachu nad głową, samych pozytywnych wibracji,
pełni życia, wielu niezapomnianych chwil, dużo słońca, olimpijskiej
kondycji, pomyślności, jak najmniej zmartwień, wyjścia z każdej sytuacji,
uwielbienia u podwładnych, pasma sukcesów, niezmiennie zielonego światła,
czystego nieba, stu lat życia, końskiego zdrowia, sławy, pokaźnego konta,
manny z nieba, wysokich wygranych, ciągle nowych rekordów, niskich kosztów,
bezpiecznych lądowań, wielu ciekawych znajomości, wygranych przetargów,
sumiennych dłużników, taaaakiej ryby, najwyższego miejsca na podium,
dobrego fryzjera, radosnych świąt, serca jak dzwon, pewnej ręki,
komfortowych warunków, przyjemnych doznań, wielu wzruszeń, mocnej głowy,
powodzenia, stopy wody pod kilem, otrzymania najwyższych odznaczeń,
osiągnięcia wyznaczonych celów, pełnego sejfu, szczęścia w kartach,
sprzyjającej pogody, dobrych zbiorów, kolorowych chwil, twórczego podejścia
do pracy, połamania pióra, góry pieniędzy, samych słonecznych dni,
uroku osobistego, mnóstwa prezentów, udanych negocjacji, serdecznych
przyjaciół,
grzecznych dzieci, miejsca w Księdze Rekordów Guinessa, miłego
wypoczynku, wesołego towarzystwa, dobrego apetytu, szczęśliwej podróży,
złotej jesieni, poczucia humoru, anielskiej cierpliwości przy czytaniu
tych życzeń, wiecznej młodości, niewieszającego się komputera, sławy i
chwały, lekkości bytu, pokojowego rozwiązania wszystkich konfliktów,
szybkiego rozwoju gospodarczego, hojnych sponsorów, korzystnego układu
gwiazd, miłosnych uniesień, czytelnych instrukcji, cichych
wielbicieli/elek, mistrzowskich zagrań, dobrej nocy, wielkiej przygody,
słodkich snów, wystrzałowej zabawy sylwestrowej, zgranej ekipy, pociechy z
pociechy, bujnej wyobraźni, interesujących przeżyć, rodzinnej atmosfery,
pomyślnych wieści, radości życia, dobrego serca, pełnego szkła, suto
zastawionego stołu, złotej rybki, zimnego piwa, zasięgu w każdym miejscu,
gry fair play,
nieomylnych decyzji, miejsca w historii, głównych ról, kreatywności,
podróży dookoła świata, udanych szkoleń, efektywnych poszukiwań, pakietu
kontrolnego, bogatej kolekcji, dużo wolnego czasu, beztroskiego życia,
dobrej passy, celnych strzałów, zdobycia Mount Everestu, wolności, trafnych
wyborów, gradu prestiżowych nagród, spokoju ducha, oddechu od codzienności,
godnych przeciwników, szczerych komplementów, wszelkiej pomyślności,
codziennych atrakcji, świetlanej przyszłości, hossy na giełdzie,
korzystnego horoskopu, miłych sąsiadów, wiary w sukces, wielu alternatyw,
tolerancji, własnego odrzutowca, piwniczki pełnej wina, silnej woli,
wyrozumiałego spowiednika, zamku w Szkocji, ambitnych planów, kilku
odkryć i kilku wynalazków, owacji na stojąco, zniewalającego uśmiechu,
szczęśliwego trafu, płomiennych uczuć, pomocnej dłoni, niezawodnej
pamięci, nieprzemijającej urody, asa w rękawie, sprawnych hamulców,
miękkiego lądowania, dużo nadzienia w pączku, strumieni szampana, recepty
na szczęście, zabawy do białego rana, odwagi cywilnej, dobrej prasy,
ptasiego mleczka, przygód z happy endem, długich wakacji, dużo rodzynek w
cieście, zmysłowych nocy,
gwiazdki z nieba, wiernego psiaka, celnego oka, sportowego wozu, różowych
okularów, ruchu w interesie, stabilnej waluty, zgrabnej figury, siły
perswazji, zdolności nadprzyrodzonych, ostatniego słowa, dobrego smaku,
własnego sposobu na życie, w zdrowym ciele - zdrowego ducha, właściwych
wniosków, widoków na przyszłość, podzielnej uwagi, czterolistnej koniczyny
_______
])i([
+maryLavender    24.12.2004 @12:17:09
na to Boże Narodzenie:
zielonej choinki
białego śniegu
ciepłych serduszek
i jasnych gwiazd...
życzy marzenka
_______
jesteś strofą w Bożym poemacie.
~Emielcia    24.12.2004 @12:16:38
Sukcesów w życiu, ciepła w miłości,
dużo usmiechów i wiele radości.


~strzeli    24.12.2004 @11:22:38
fajna galeria, tylko pogratulowac
~Griever    24.12.2004 @11:18:58
dziekuje ...wzajemnie zycze Pozdrawiam :D
_______
f#a# infinity
~OPENtaniec    24.12.2004 @10:40:55
dziekuje bardzo, nazwajem
_______
.
^ipy    24.12.2004 @10:36:13
W tą magiczną noc, prezenów moc.
W Nowy Rok, Kaca jak smok

Ipy
_______
Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 ... 10 Następna strona
© 2001-2018 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt